Jesteśmy tu dla Ciebie

O FUNDACJI

W czasie trwania przeciętnego 45-minutowego serialu 3 kobiety w Polsce doświadczają poronienia. Dziennie spotyka to 109 Polek, a rocznie – aż 40 tysięcy. Statystycznie – jeśli w życiu spotkałaś/eś 10 kobiet w ciąży, to jedna lub dwie z nich straciły dziecko. Mamy świadomość, że za tymi statystykami stoją prawdziwi ludzie i ich trudne historie.

Mimo iż poronienia doświadcza tak wiele kobiet, to wciąż jest to rzadko poruszany temat. Dlatego naszym zadaniem jest łamanie społecznego tabu rozmowy o stracie. Dlaczego to robimy? Ponieważ wierzymy, że gdy mówi się o tym głośno, to więcej osób w tej najtrudniejszej sytuacji położniczej usłyszy:

To nie Twoja wina. Nie jesteś sama. A jeśli potrzebujesz wsparcia, to jest miejsce, w którym to wsparcie otrzymasz bezpłatnie. Miejsce, w którym usłyszysz: Jesteśmy tu dla Ciebie.

Nasi specjaliści – psychologowie, psychoterapeuci – są w gotowości, aby otoczyć wsparciem psychologicznym osoby, które doświadczyły trudnej sytuacji okołoporodowej.

Nasze prawniczki dyżurują na kanałach pomocowych, aby udzielać porad prawnych w zakresie uprawnień, jakie przysługują po poronieniu, martwym urodzeniu.

Dzięki współpracy z naszymi klinikami partnerskimi, obecnie w 9 miastach Polski, umożliwiamy skorzystanie z bezpłatnej diagnostyki kobietom, które doświadczają nawracających poronień; kobietom, u których stwierdzono nieprawidłowości w ciąży; jak również kobietom, które zmagają się z niepłodnością.

Podjęliśmy się też wyzwania, jakim jest zwiększanie świadomości dotyczącej opieki prenatalnej w Polsce. Co niezwykle istotne, prowadzimy w tym zakresie działalność edukacyjną, angażujemy się w konferencje i projekty społeczne, a także wspieramy personel medyczny i placówki medyczne, prowadząc bezpłatne szkolenia dla kadry medycznej oddziałów ginekologiczno-położniczych.