CELE

Nie jesteś sama! Nie jesteś sam! Nie jesteście sami!

Fundacja Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego powstała, ponieważ małżeństwo lekarzy, Nicole i Kuba, doświadczyli najtrudniejszych sytuacji w położnictwie jakie istnieją – poronienia, porodu martwego dziecka i porodu przedwczesnego.

Mimo że te bolesne doświadczenia odcisnęły piętno na ich życiu, to przewrotnie dodały im też siły i zmobilizowały, by w sposób zorganizowany pomagać osobom w podobnej sytuacji. Tak narodziła się inicjatywa stworzenia fundacji o imieniu ich zmarłego synka – Ernesta.

Działania Fundacji skoncentrowane są na różnych formach udzielania pomocy i wspierania kobiet oraz ich rodzin, właśnie w trudnych sytuacjach okołoporodowych. Na co dzień udzielamy bezpłatnego wsparcia psychologicznego i prawnego, zapewniamy dostęp do specjalistycznych konsultacji. Naszym celem jest również podnoszenie jakości opieki prenatalnej w Polsce.

Natura nie jest idealna, nie każda ciąża będzie kończyła się porodem zdrowego dziecka. Bez względu na to czy w ciąży dowiesz się, że Twoje dziecko jest chore, czy stracisz ciążę, czy doświadczysz porodu przedwczesnego, my chcemy Ci pomóc. Nasz zespół udziela wsparcia realizując hasło: Nie jesteś sama! Nie jesteś sam! Nie jesteście sami!